OKULUMUZDAN HABERLER ( 2 Mayıs 2008 )

Asutay AKBAYIR, "Türkiye 'de ve Dünya 'da Teknik Derin Dalış" konulu bir konferans vermiştir :

Uluslararası Dalış Bilimi ve Teknolojisi Kurumunun (DSAT) Karışım Gaz ile Teknik Derin Dalış Eğitmen Yetiştiricisi ve Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Asutay AKBAYIR, 2 Mayıs 2008 tarihinde Kocaeli Üniversitesi bünyesinde "Türkiye 'de ve Dünya 'da Teknik Derin Dalış" konulu bir konferans vermiştir.

Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu (KOUSAT) ın davetlisi olarak sunumunu gerçekleştiren Asutay AKBAYIR, sunuş kapsamında Dünya 'da teknik dalışın doğuşu ve geldiği aşama, kullanılan donanımlar ve bilgisayar yazılımları gibi hususların yanısıra kendi gerçekleştirdiği 123 Mt. dalışı ile ilgili anı ve fotoğraflarını da katılımcılarla paylaşmıştır. Konuşması esnasında Türkiye 'de bu dalın gelişmesi için alınması gereken tedbirlere de değinen direktörümüzün 1 saat olarak planlanan konuşması, katılımcılardan gelen yoğun sorular sebebiyle 3 saat içerisinde tamamlanabilmiştir.

Gördüğü ilgi karşısında duygulanan Asutay AKBAYIR 'a Prof. Dr. Kamil TOKER tarafından şilt takdim edilmiştir.

Kousat 'ın düzenlemiş olduğu Mavi Paylaşım isimli toplantıya, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı A. İnkılap OBRUK, Üniversite Kulüpleri Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kamil TOKER, Sağlık Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şamil AKTAŞ 'da iştirak etmişlerdir.

Birbirinden değerli katılımcıların sunuşlarıyla renklenen konferansı düzenleyen KOUSAT ekibini başta Başkan Mehmet SOYUER olmak üzere kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Aqua Club Dalgıç Okulu - Ankara

Asutay AKBAYIR, Kocaeli Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencilerine sunuşunu gerçekleştirirken...
Sunuş oldukça neşeli bir atmosferde gerçekleşti.
Katılımın çok yoğun olduğu konferansta, katılımcılardan gelen yoğun sorular, toplantının verimliliğini arttırdı.

Asutay AKBAYIR, sunuşu esnasında.
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Üniversite Kulüpleri Başkanı Prof. Dr. Kamil TOKER ve KOUSAT Başkanı Mehmet SOYUER, Asutay Hocamıza şilt takdim ettiler.

Öğrenciler, Aqua Club Dalgıç Okulu kurucusu ve kurs direktörü Asutay AKBAYIR 'a çeşitli hediyeler takdim ettiler.
Asutay AKBAYIR, şilt ve hediyelerin ardından, tüm öğrencilere hitaben "Bir dalış eğitimeninin bunun gibi anlar için yaşadığını" anlattı ve duygularını dile getirdi.
Asutay AKBAYIR, konferansın ardından KOUSAT başkanı, yöneticileri ve üyeleri ile bir hatıra fotoğrafı çektirdi.