29 Mart 2007 Padi Member Forum Ankara 'da düzenlendi

 

Aqua eğitmenleri bir arada

26 Mart 2007

2007 dalış sezonu öncesinde Aqua Club Dalgıç Okulu, eğitmenlerine yönelik olarak 26 - 27 Mart 2007 tarihlerinde bir bilgi güncellemesi semineri düzenledi. Aqua eğitmenlerinin 15 inin katılımıyla gerçekleşen bu toplantı oldukça verimli bir ortamda geçti.

 

Türkiye, Finlandiya, Malta, Estonya, Kıbrıs ve Yunanistan 'ın PADI Bölge Müdürü olan Immi Wallin, Padi Beş Yıldızlı Eğitmen Geliştirme Merkezi ( Padi Five Star Instructor Development Center ) ve National Geographic Dalış Merkezi ünvanlarına sahip olan Aqua Club Dalgıç Okulunun yeni merkez ofisi ve havuz tesislerini ziyaret etti. Immi Wallin, gördüklerinden oldukça etkilenerek tesislerin fotoğraflarını çekti ve okulumuzun kurucusu Asutay AKBAYIR 'a "Bu gördüklerimden Padi Başkan Yadımcılarının hatta Padi Başkanının bile oldukça etkileneceğini biliyorum, gerçekleştirdiğiniz proje eşsizdir" diyerek okulumuzu onurlandırdı.

Immi Wallin, aynı zamanda Padi nin eğitmenlik geliştirme programları sonunda merkezi sınavları yapma yetkisine sahip sınavcı "examiner" yetkisine de sahiptir.

Kendisi de Dsat Teknik Derin Dalış Eğitmen Yetiştiricisi ünvanına sahip olan Immi, mayıs ayı içerisinde tekrarlayacağı Türkiye ziyareti esnasında aynı ünvana sahip olan Asutay hocamız ile birlikte trimix teknik derin dalışı yapmak istediğini de sözlerine eklemiştir.

Immi Wallin ve Asutay Akbayır

29 Mart 2007

Aynı günün akşamı, Immi Wallin, Best Apart Otel 'de havuz başında 2007 yılı Member Forum ( üye forumu ) unu düzenleyerek, Padi profesyonellerine oldukça faydalı bilgiler sundu. Padi Kurs Direktörü Asutay AKBAYIR 'ın simültane tercümesi ve lojistik desteğinden ötürü teşekkürlerini tekrarlayan Immi Wallin, katılımın yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 23 dinleyicinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda Aqua Club Dalgıç Okulu 18 Aqua Club eğitmeni ve dalış lideri ile temsil edildi.

Padi Member Forum 'a katılan Aqua 'lılar : Asutay AKBAYIR, Erkan ÖZEL, Deniz HOTO, Gül ARABACI, Bülent SİPAHİ, Engin DEMİR, Kaan ALTIN, Noyan İRDELMEN, Barış TEKSOY, Bahadır ATASEVER, Ekin ZORLU, Cenk ASLAN, Navid JAFAR,  Yaşar YARAN, Ayşe SEYHAN, Zeynep ERDOĞAN, Burcu SULTAR