PADI EĞİTİMLERİMİZ :

 

 
Aqua Club Dalgıç Okulu, Professional Association of Diving Instructors (PADI) nin 5 Yıldızlı Hizmey kalitesi onaylanmış, 5 Yıldızlı Dalış Merkezi ve aynı zamanda 5 Yıldızlı Eğitmen Geliştirme Merkezidir...  Ve Padi sistemin bütün dünyada geçerli olan uluslararası her seviyedeki (dalgıç ve eğitmen ) kursunu verebilmektedir...

Padi 'de balıkadamlara bazı dallarda uzman dalgıç eğitimleri de verilmektedir. Örneğin nitrox dalışı, gece dalışı, derin dalış, batık dalışı, arama kurtarma, sualtı fotoğrafçılığı, malzeme bakımı, göl / akarsu dalışı gibi...

 
PADI OPEN WATER DIVER  PADI ADVANCED OPEN WATER DIVER
(Başlangıç seviyesinde balıkadam) ( Yetişkin balıkadam )
Tecrübeli bir balıkadam ile birlikte maksimum 18 metreye kadar olan derinliklere kadar amatör dalışlar yapabilecek şekilde yetiştirilmiş ve sadece temel bilgiye sahip bir balıkadamdır. 42 metreyi aşmayacak şekilde tercihen maksimum 30 metreye kadar olan sularda dalış yapabilir. Derin dalış ve Sualtında Yön Bulma konusunda teorik ve pratik eğitim görmüş olmalıdır. Advanced Open Water eğitimi görmek isteyen bir kişide sualtında iyi bir denge ve rahatlık olması şarttır.
     
     
PADI EMERGENCY FIRST RESPONSE   PADI RESCUE DIVER
( Tıbbi ilk yardım uzmanı )   ( Tecrübeli kurtarma dalgıcı )
Bu uzmanlık aslında bir balıkadam kursu değildir ve hiçbir deniz eğitimi yoktur ancak bir sonraki aşama olan PADI RESCUE DIVER ( Kurtarma dalgıcı ) aşaması için görülmesi mecburi olan bir kurstur. Ancak bu kursu görmek için balıkadam olma mecburiyeti  yoktur. Çok geniş bir alanda ilk yardım becerileri kazandıran bu kurs sonucunda, herhangi bir yer ve zamanda karşılaşabileceğiniz acil bir yaralanma ve kaza veya hastalık karşısında uygulayacağınız ilk yardım teknikleri öğretilmekte ve bu kurs sonucunda uluslararası bir tıbbi ilk yardım uzmanı brövesi verilmektedir.   Tıbbi ilk yardım kursu görmüş olmak şartıyla bu kursa katılan balıkadamlar bir dalış organizasyonu sırasında oluşabilecek her türlü kazada veya sualtında oluşabilecek her türlü stres, panik, çapariz esnasında soğukkanlı bir şekilde müdahale edebilecek ve ilk yardım yapabilecek şekilde yetiştirilir. Kurtarma dalgıçları fazla sayıda dalışı olan yetişkin balıkadamlar arasından seçilerek yetiştirilirler.
 
 
PADI DIVE MASTER   PADI MASTER SCUBA DIVER

(Dalış Lideri)

  (Üstad Dalgıç)
Rescue  Diver brövesini alan bir dalgıç eğer ileride Padi eğitmeni olmak istiyorsa profesyonel Padi üyeliğine adım atmak amacıyla Padi Dive Master kursu görür. Padi Dive Master kursunu gören bir Padi dalgıcı artık Dalış Lideri sıfatı kazanmış olur ve bazı profesyonel haklar ve imza yetkileri kazanmış olur.  

Rescue Diver brövesini alan bir dalgıç, eğer dalışta uzmanlık kurslarından en az beşini takip ederek, beş dalda uzmanlık kazanırsa otomatik olarak Master Diver sertifikası almaya hak kazanır ki bu derece amatör bir Padi dalgıcının, dalış hayatında ulaşabileceği son nokta olarak anılır.

     

 PADI ASSISTANT INSTRUCTOR

( Eğitmen yardımcısı )

En az Cmas Üç Yıldız veya Padi Dive Master belgesine sahip olan tecrübeli balıkadamlar Padi Asistant Instructor kursunu başarıyla tamamlarlarsa yardımcı eğitmen sıfatı kazanmış olurlar. Bu belge bazı profesyonel hakların ve imza yetkilerinin kazanılmasını sağlar.

 

PADI OPEN WATER SCUBA INSTRUCTOR   PADI EMERGENCY FIRST RESPONSE INSTRUCTOR
( Padi Eğitmeni )   ( Padi Tıbbi İlk Yardım Eğitmeni)
Padi Dive Master aşamasından sonra özel bir PADI eğitmenlik kursu görüp daha sonra da PADI tarafından yurt dışından gönderilen bir sınav sorumlusu tarafından teorik ve pratik sınavlara tabi tutulan adaylardan başarılı olanlar PADI eğitmeni olmaya hak kazanırlar. Bir PADI Eğitmeni, Open Water Diver, Advanced Open Water Diver, Rescue Diver ve Dive Master derecelerinde dalgıç yetiştirebilir ancak Rescue Diver Yetiştirebilmesi için bu Padi Eğitmeninin aynı zamanda Tıbbi İlk Yardım Eğitmeni de olması gerekir.   PADI eğitmenlerinden Tıbbi İlk Yardım Uzmanlık Eğitmenliği kursu görenler de ek olarak PADI EMERGENCY FIRST RESPONSE INSTRUCTOR (Padi tıbbi ilk yardım eğitmeni) sertifikası alırlar. Bu dereceye sahip Padi Eğitmenleri bütün seviyelerde dalgıç, ve aynı zamanda da Tıbbi İlk Yardım Uzmanı yetiştirme yetkisine sahiptirler.
     
     
PADI SPECIALITY INSTRUCTOR PADI MASTER SCUBA DIVER TRAINER
(Padi Uzmanlık Eğitmeni) (Padi Üstad Dalgıç Yetiştiricisi)
Dalışta uzmanlıklardan en az birinde uzman yetiştirebilme yetkisini alan Padi Dalış Eğitmenlerine o uzmanlığın PADI SPECIALITY INSTRUCTOR (Padi Uzmanlık Eğitmeni) derecesi verilir. Dalışta uzmanlıklardan en az beşinde uzman yetiştirebilme yetkisini alan Padi Dalış Eğitmenlerine PADI MASTER SCUBA DIVER TRAINER (Padi Üstad Scuba Dalgıç Eğitmeni) derecesi verilir.
PADI IDC STAFF INSTRUCTOR

( Padi Kurmay Egitmen )

Padi 'nin eğitmen geliştirme kurslarında eğitmenlik yapma hakkı kazanmış olan üst düzey eğitmenlere verilen bir ünvandır.

 

 

 

PADI MASTER INSTRUCTOR

( Padi Usta Eğitmen )

Çok defalar Padi 'nin eğitmen yetiştirme kurslarında eğitmenlik yapan ve uzun yıllardır Padi Eğitmenliği yapıp çok sayıda dalgıç, dalış lideri ve asistan eğitmen yetiştirmiş olan eğitmenler içerisinden çevre ve ekolojik denge konusunda çalışmaları olanlara verilen çok özel bir ünvandır. Bu ünvana sahip Padi dalış eğitmeni çok az sayıdadır. Zira bu ünvan Padi Kalite Kontrol Departmanı ile Yönetim Kurulunun müşterek kararıyla verilir.

 

 
PADI COURSE DIRECTOR

( Padi Kurs Direktörü )

Padi 'nin eğitmen geliştirme kurslarını açıp yönetme ve bu listede görünen tüm seviyedeki eğitmenlik kurslarını verme yetkisi olan kurs direktörleri her yıl dünyadaki en başarılı master instructorlar arasından Padi tarafından yapılan eleme ve sınavlar sonucunda seçilir ve yetiştirilirler. Şu anda dünyada sadece 200 aktif Padi Kurs direktörü bulunmaktadır.

Okulumuzun kurucusu ve baş eğitmeni Asutay AKBAYIR, Türkiye 'deki 5 Padi Kurs Direktöründen biridir ve Padi tarafından ALTIN DİREKTÖR ünvanı ile ödüllendirilmiştir. Direktörümüz aynı zamanda yine Padi tarafından Türkiye 'de ilk kez verilmiş olan Eğitimde Mükemmellik ödülünün de sahibidir.

Ankara 'da başka Padi Kurs Direktörü bulunmamaktadır.

 

AQUA CLUB DALGIÇ OKULU

Bayındır Sokak No : 38 / A Kızılay - Ankara

Tel : (0312) 419 68 51

Email : info@aquaclub.com.tr

Web : www.aquaclub.com.tr

Gsm : +90 532 283 27 81