TSSF EĞİTİMLERİMİZ
 

 

Aqua Club Dalış Merkezi, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunun  "Yetkili Dalış Merkezidir" ve bu sistemin her seviyedeki kursunu verebilmektedir...

 
TSSF BİR YILDIZ BALIKADAM

TSSF İKİ YILDIZ BALIKADAM

(Başlangıç seviyesinde balıkadam) (Yetişkin balıkadam)

Bu seviyedeki bir balıkadam yanında en az üç yıldızlı tecrübeli bir balıkadam ile birlikte   maksimum 18 metreye kadar olan derinliklere kadar amatör dalışlar yapabilecek şekilde yetiştirilmiş ve sadece temel bilgiye sahip bir balıkadamdır.

Bu seviyedeki bir balıkadam an az bir başka iki yıldızlı balıkadam ile birlikte ve hiç bir şekilde 42 metreyi aşmayacak şekilde tercihen maksimum  30 metreye kadar olan sularda dalış yapabilir. Gece dalışı ve derin dalış konusunda teorik ve pratik eğitim görmüş olmalıdır. iki yıldız eğitimi görmek isteyen bir kişide sualtında çok iyi bir denge ve rahatlık olması şarttır. Bu da nadiren kişinin ilk dalışlarından itibaren sağlanabilse de genellikle bir yıldız eğitiminden sonra katılacağı 20 dalış sonunda erişilebilen bir rahatlıktır.

 

   
TSSF ÜÇ YILDIZ BALIKADAM

TSSF BİR YILDIZ EĞİTMEN BALIKADAM
Bir yıldız balıkadam yetiştirebilir.
 
TSSF İKİ YILDIZ EĞİTMEN BALIKADAM
Bir, iki ve üç  yıldız balıkadam yetiştirebilir.
 
TSSF ÜÇ YILDIZ EĞİTMEN BALIKADAM

Bir ve iki yıldız ve üç yıldız balıkadam ve bir, iki yıldız eğitmen yetiştirebilir.

 
KURS DİREKTÖRÜ

Üç yıldız eğitmen balıkadamlar içerisinden üst düzey standartları sağlayanlar bu ünvanı kazanır ve  Federasyonun yılda bir  kez düzenlediği 3 yıldız eğitmen ve rehber kurslarını yönetirler.

(Tecrübeli balıkadam)
Bu seviyedeki bir balıkadam artık dalış liderliği yapabilecek konuma gelmiştir ve eğitmenlik ile rehberlik seviyelerine adaydır. Fazla sayıda tecrübe dalışı  olma mecburiyeti vardır. Çok sayıda gece ve derin dalışa katılmış ve sualtında yön bulma yeteneği gelişmiş liderlik vasfına sahip bir dalgıçtır. Bir teknedeki dalış organizasyonunu başından sonuna kadar organize edebilmeli ve iyi bir ilkyardımcı olmalıdır. Denizi, atmosferik  olayları ve sualtı tabiatını çok iyi tanımalıdır, dalış malzemelerine ve ufak çaplı onarım işlemlerine vakıf olmalıdır. Kompresör kullanabilmelidir. Bir dalış eğitmeninin yanında ona gerek dershane ortamında gerek teknede gerekse sualtında yardımcı olarak kendini eğitmenliğe hazırlamalıdır.

AQUA CLUB DALIŞ MERKEZİ

Bayındır Sokak No : 38 / A Kızılay - Ankara

Tel : (0312) 419 68 51

Email : info@aquaclub.com.tr

Web : www.aquaclub.com.tr

Gsm : +90 532 283 27 81