15 ŞUBAT 2006 DA GERÇEKLEŞEN "DAN EUROPE TÜRKİYE" SAĞLIK TOPLANTISI HAKKINDA HABER :

DAN Europe Gold Point Aqua Club Dalgıç Okulunda düzenlenen DAN Dalgıç Sağlığı Toplantısı yaklaşık 150 dalgıcın katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda "Scuba dalışlarında basınca bağlı kulak ve sünüs problemleri, semptomları, tedbir, tedavi ve ilk yardım metodları" konulu bu toplantıda dalgıçlar konu ile ilgili tüm sorularını konuşmacılara yöneltme imkanı buldular.

Kara Harp Okulu Komutanımız Tümgeneral Sn. Reha TAŞKESEN ve  Sualtı Sporları Federasyonu Cankurtarma As Başkanı Sn. Sami UZUNMAN ve Ankara 'lı bazı dalış okulu sahipleri ile eğitmenlerinin de dünleyici olarak katıldığı bu toplantıda :

Doç. Dr. Sn. Salih AYDIN, Y. Doç. Dr. Sn. Murat EGİ ve Sn. Asutay AKBAYIR sunuşlar gerçekleştirdiler. Toplantı sonunda DAN Europe izniyle tüm katılımcılara birer katılım sertifikası verildi.

Toplantının ardından yapılan kapanış konuşmalarında :

Kısa bir konuşma yapan Tümgeneral Sn. Reha TAŞKESEN, "Dalgıç Sağlığı ve Emniyetli Dalış Kuralları ile ilgili bu toplantıyı düzenleyen Aqua Club Dalgıç Okulunu başarılı organizasyonundan dolayı kutladı."

Sualtı Sporları Federasyonu Asbaşkanı Sn. Sami UZUNMAN konuşmasında : "Bu toplantının tüm sualtı camiasına örnek olması gerektiğini, kendisinin bu organizasyondan çok büyük keyif aldığını ve bazı sualtı camiası üyelerinin internet ve benzeri ortamlarda sualtıcılık ile ilgisi olmayan ve camiaya hiç bir katkı sağlamayan kişisel tartışmalara girmektense, bu toplantıda olduğu gibi organizasyonlar yaparak camiaya ve sualtıcılığa daha fazla faydalı olabileceklerini hatırlattı".

DAN Europe Türkiye Medikal Direktörü Doç. Dr. Salih AYDIN, Aqua Club 'ı Türkiye 'nin ilk DAN Gold Point 'i olmasından dolayı kutlayarak "Türkiye 'deki özel dalış okullarının Sualtıcılık ile ilgili organizasyonları bu kadar profesyonelce ele alınabileceklerini sanmıyordum ancak bu toplantıyı gördükten sonra bu konudaki fikrim değişti. Aqua Club bunun çok güzel bir örneğini sergiledi" şeklinde konuştu.

DAN Europe Türkiye Temsilcisi Sn. Murat EGİ 'de kapanış konuşmasında, bu toplantının bir örneğini daha önce İstanbul 'da gerçekleştirdiklerini ancak katılımın 20 kişi ile sınırlı kaldığını, Ankara 'da 150 kişilik bir sualtıcı topluluğunu karşısında görmekten dolayı çok mutlu olduğunu, katılımcıların konuya olan ilgilerinin ve sualtıcılık ile ilgili eğitim seviyelerinin çok yüksek olduğunu, bunun da "DAN 'ın dalgıçlar için bir araya gelen dalgıçlar"  felsefesine çok büyük katkı sağladığını hatırlatarak, Aqua Club 'a teşekkür etti.

Beklenenin üzerinde bir katılımla gerçekleşen yaklaşık 150 kişilik bu toplantı, Ankara 'lı dalgıçların Emniyetli Dalış Kuralları ve Bilinçli Dalış konusundaki duyarlılıklarını bir kez daha ortaya koydu.

Tüm üyelerimize ve diğer okullardan katılan çok değerli eğitmen ve dalgıçlara şükranlarımızı sunuyoruz. Bu toplantı bir inancımızın pekişmesine de katkı sağlamıştır. "Dalgıçlar, her zaman sualtı için biraraya gelebilir ve bu tür organizasyonlarda aynı sualtında olduğu gibi her zaman ve her yerde omuz omuza bulunabilirler... Sualtıcılık, sualtı adına bir şeyler yaptıkça daha da güzelleşiyor ve anlamlanıyor"

Saygılarımızla

Aqua Club Dalgıç Okulu 

Toplantıdan bir görüntü

Sn. Erkan GÖRAL, Sn. Asutay AKBAYIR, Sn. Sami UZUNMAN, Sn. Mehmet AVADAN

Sn. Asutay AKBAYIR, Sn. Tümgeneral Reha TAŞKESEN, Sn. Sami UZUNMAN

Aqua Club 'da toplantı öncesi kokteyl.

Asutay AKBAYIR konuşması esnasında.

Toplantı salonundan bir görüntü

Toplantı salonundan bir görüntü

Doç. Dr. Salih AYDIN konuşması esnasında.

Y. Doç. Dr. S. Murat EGİ konuşması esnasında.

 

Doç. Dr. Salih AYDIN değerli sunuşlarından dolayı Tümgeneral Sn. Reha TAŞKESEN 'den şiltlerini alırken.

Y. Doç. Dr. S. Murat EGİ değerli sunuşlarından dolayı Cankurtarma Asbaşkanı Sn. Sami UZUNMAN 'dan şiltlerini alırken.

Cankurtarma As Başkanı Sn. Sami UZUNMAN değerli katılımlarından dolayı şiltlerini Sn. Asutay AKBAYIR 'dan alırken.

Tümgeneral Sn. Reha TAŞKESEN değerli katılımlarından dolayı şiltlerini Sn. Asutay AKBAYIR 'dan alırken.

Emeği geçen tüm Aqua Club Dalgıç Okulu eğitmenlerine teşekkürler.

AQUA CLUB DALGIÇ OKULU

Bayındır Sokak No: 34 Kızılay / Ankara

Tel : (0312) 419 68 51 Faks : (0312) 418 65 66

Web : www.aquaclub.com.tr   Email : info@aquaclub.com.tr