Kurucu başkanımız ve Uluslararası Profesyonel Dalış Eğitmenleri Birliği - Padi 'nin Kurs Direktörlüğü ünvanına sahip olan Sayın Asutay AKBAYIR, 1983 yılında başladığı Scuba Dalışı ve 1996 yılından bu yana Aqua Club bünyesinde sürdürdüğü profesyonel dalış eğitimciliği faaliyetlerinin zirvesi olarak kabul edilebilecek bir ödül ile onurlandırılmıştır.

Asutay AKBAYIR, bugüne kadar sürdürdüğü eğitimcilik faaliyetlerindeki disiplinli çalışmaları, eğitim kalitesini yükseltmeye yönelik yatırımları, standartlara bağlılığı ve benzeri sebeplerle Padi International tarafından 7 Aralık 2007 tarihinde

"Dalış Eğitimciliğinde Mükemmellik" ( Excellence in Diver Education ) ödülü ile onurlandırılmıştır.

Bu konudaki resmi tanıtım, Padi Bölge Yöneticisi Sayın Immi Wallin tarafından 13 Mart 2008 tarihinde Türkiye 'de gerçekleştirilmiştir.

1996 yılından bu yana, her ne sebeple olursa olsun prensiplerinden ödün vermeden, kendine özgü eğitimcilik anlayış ve standartları çerçevesinde yetiştirdiği binlerce dalgıç ve yüzlerce eğitmeni sualtı camiasına kazandıran Asutay AKBAYIR 'ı kazandığı bu ödülden dolayı kutluyoruz.

Bu ödül kendisinin değişmeyen çizgisindeki istikrar ve disiplinin bir kez daha ve Dünya 'nın en büyük dalış eğitim sistemi PADI tarafından tescil edilmesi anlamını taşımaktadır.  

 

Asutay AKBAYIR 'ın özgeçmişini görmek için aşağıdaki linke tıklayınız

http://www.aquaclub.com.tr/duyuru/dalishaber/asutayakbayir.htm